آسیب شناسی رفتار سازمانی پرستاران با بکارگیری داده کاوی با محورییت بررسی فشار روانی در محیط کار پرستاران ( مورد مطالعه:بانک اطلاعاتی پرستاران تعدادی از بیمارستان های استان مازندران)

آسیب شناسی رفتار سازمانی پرستاران با بکارگیری داده کاوی با محورییت بررسی فشار روانی در محیط کار پرستاران ( مورد مطالعه:بانک اطلاعاتی پرستاران تعدادی از بیمارستان های استان مازندران)


  • 501 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این تحقیق با استفاده از رویکردی کاربردی ، سعی شده است تا با استفاده از داده های جمعیت شناختی پرستاران تعدادی از بیمارستان های استان مازندران ، روش خوشه بندی اعمال گردید و مدل های کاوشی به منظور گروه بندی پرستاران بر اساس مشخصه های ورودی به تفکیک بر اساس پارامترهای آسیب شناسی رفتار سازمانی استخراج گردید. این مدل ها بر اساس عامل های ذکر شده مورد تحلیل قرار گرفته و توزیع فشارهای روانی پرستاران به تفکیک بر اساس نمایه ساز های توصیفی مشخص گردید. 
امید است با در دست داشتن اطلاعات کاملی در حوزه های علوم پزشکی بتوان گام موثری را در هدایت فشارهای روانی پرستاران در تعيين آسیب شناسی رفتار سازمانی آنان ، در رشد اعتلای جامعه پرستاران و عدم صدمات ناشی از فشار های روانی آنان برداشت . 
این گونه مدل ها قادرند عملکرد بیمارستان ها را با در دست داشتن مشخصه های کاملتری از پرستاران ، مورد تحلیل قرار داده و به گروه بندی آنها در سطح وسیع تری از حوزه های علوم پزشکی پرداخته و نقطه آغازینی به سمت اتخاذ تصمیمات آگاهانه مسئولین در حوزه سلامت روحی و جسمانی پرستاران در جهت آسیب شناسی رفتار سازمانی آنان باشند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.