آشنایی با ابزار رپیدماینر

آشنایی با ابزار رپیدماینر


  • 658 بازدید

داده کاوی به دنبال پیدا کردن الگوی مفید در داده است. برای پیدا کردن این الگوی مفید از روش ها و الگوریتم های مختلفی از فیلد ها و حوزه های مطالعاتی استفاده می شود. این روش ها و الگوریتم های مختلف توسط ابزارها و زبان های برنامه نویسی پیاده سازی می شود. در این مقاله مخاطب با یکی از این ابزارها آشنا می شود.

رپیدماینر یکی از مهمترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای داده کاوی است که در سال 2006 توسط یک شرکت آلمانی طراحی و عرضه شده است. در این نرم افزار موارد لازم برای داده کاوی، ماشین یادگیری، متن کاوی، تحلیل تجاری و تحلیل پیش بینی ارائه شده است.  از طریق این نرم افزار تمامی مراحل داده کاوی از جمله پیش پردازش، انتخاب ویژگی، ایجاد مدل و تصویر سازی نتایج قابل انجام است از آن جهت با استفاده از این نرم افزار تمامی پروژه های تجاری، علمی و تحقیقاتی قابل انجام است. یکی از دلایل پرطرفدار بودن این نرم افزار کاربر پسند بودن آن است بسیاری از کاربرانی که دانش کافی برای برنامه نویسی در پایتون و جاوا ندارند می توانند از طریق این نرم افزار مدل مورد نظر خود برای تحلیل داده ها را ایجاد کنند. رپیدماینر دارای ورژن های مختلفی است از جمله ورژن تجاری، عادی و دانشجویی. برای استفاده از تمامی امکانات رپیدماینر بهتر از با پرداخت 1.999 دلار از ورژن تجاری آن استفاده کرد ولی دانشجویان با ایجاد اکانت دانشجویی می توانند یک اکانت یک ساله دریافت کنند. که تقریبا تمامی امکانات رپیدماینر را دارد. علاوه بر امکانات گفته شده رپیدماینر دارای پلاگ این های بسیاری است از جمله پلاگ این وب کاوی، متن کاوی و بسیاری پلاگ این دیگر که براساس نیاز کاربران می توانند آنها را دریافت و استفاده کنند بخش اعظمی از پلاگ این ها رایگان است. نکته دیگری که در این نرم افزار مطرح است الگوریتم های است که در این نرم افزار ارائه شده است ولی الگوریتم های طراحی شده در نرم افزار وکا دارای عملکرد بهتری هستند. بنابراین می توانید از پلاگ این وکا برای پیاده سازی استفاده کنید. به دلیل این مزیت ها و امکانات گسترده از این نرم افزار قدرتمند داده کاوی و متن کاوی برای پیاده سازی هسته اصلی تحقیق استفاده شده است.

در بین وب سایتهای داخل کشور وب سایتی با نام پروژه های رپیدماینر فعالیت می کند که این وب سایت پروژه های مختلفی در حوزه داده کاوی ارائه کرده است این پروژه ها هم از دید آموزشی و هم از دید پروژه های آماده برای تحویل به اساتید مناسب می باشد. برای بررسی این وب سایت می توانید به لینک مراجعه بفرمایید. http://rapidminer-projects.ir

نرم افزار داده کاوی رپیدماینر سالیان درازی است که توسط دانشجویان و پژوهشگران برای پروژه ها و پایان نامه ها استفاده می گردد. آکادمی داده نیز با تیم مجرب و آشنای خود به رپیدماینر آماده است دانشجویان عزیز را یاری نماید. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است!

مجموعه مقالات داده کاوی پیاده سازی شده توسط رپیدماینر را می توانید به صورت رایگان از وب سایت دیتاهارت دانلود کنید.  

اگر پروژه یا موضوعی برای پیاده سازی توسط رپیدماینر دارید می توانید با آکادمی داده تماس بگیرید. 

 آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل، آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.