آموزش عملگرهای رپیدماینر، عملگر (Loop)

آموزش عملگرهای رپیدماینر، عملگر (Loop)


  • 265 بازدید

داده کاوی علمی است که به دنبال پیدا کردن الگوی نهفته از داده های خام است. ولی این الگوی نهفته چگونه و با چه ابزاری باید از داده خام استخراج شود؟ 

داده کاوی چیست؟

متن کاوی چیست؟

نظرکاوی(عقیده کاوی) چیست؟

نرم افزار رپیدماینر بسیار محبوب است زیرا توانسته برای پیاده سازی مسائل مختلف داده کاوی راه حل های مفیدی ارائه دهد. هزاران مقاله در زمینه داده کاوی با استفاده از رپیدماینر پیاده سازی شده اند که در وب سایت دیتاهارت دهها مقاله فارسی در مورد داده کاوی که با رپیدماینر پیاده سازی شده اند به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان داده کاوی قرار داده است که می توانید آن ها را دانلود کنید. خواندن این مقالات به شما این امکان را می دهد که با قابلیت های نرم افزار رپیدماینر بیشتر آشنا شوید. 

آشنایی با نرم افزار رپیدماینر

در این سلسله مقالات ابزار داده کاوی رپیدماینر به عنوان قویترین ابزار پیاده سازی آموزش داده می شود. مانند دیگر ابزارهای، ابزار داده کاویِ رپیدماینر نیز از عملگرها تشکیل شده است بدین ترتیب که با استفاده از اتصال عملگرها، مدلهای داده کاوی ایجاد شده و مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب در ادامه مخاطب با عملگرهای رپیدماینر آشنا می گردد. لازم به ذکر است که این توضیحات از کتاب داده کاوی کاربردی صنیعی آباده برداشته شده است. 

 

این عملگر، عملگرهایی که در درون آن قرار داده خواهند شد را به اندازه تعداد دفعاتی که مشخص شده اند، تکرار می کند. برای قرار دادن عملگر درونی داخل چرخه تکرار، کافی است روی عملگر در دید پردازش، دوبار کلیک کنید. ورودی این عملگر عبارت است از ورودی اولین عملگر آن در اولین دور تکرار. خروجی هر عملگر تو در تو نیز ورودی عملگر بعدی خواهد بود، همچنین خروجی آخرین عملگر درونی نیز، ورودی اولین عملگر درونی در دور بعدی تکرار خواهد بود و در نهایت خروجی آخرین عملگر در آخرین دور تکرار، همان خروجی عملگر چرخه است.

 آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل، آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.