آموزش عملگرهای رپیدماینر، عملگر (Multiply)

آموزش عملگرهای رپیدماینر، عملگر (Multiply)


  • 617 بازدید

داده کاوی علمی است که به دنبال پیدا کردن الگوی نهفته از داده های خام است. ولی این الگوی نهفته چگونه و با چه ابزاری باید از داده خام استخراج شود؟ 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

نرم افزار رپیدماینر بسیار محبوب است زیرا توانسته برای پیاده سازی مسائل مختلف داده کاوی راه حل های مفیدی ارائه دهد. هزاران مقاله در زمینه داده کاوی با استفاده از رپیدماینر پیاده سازی شده اند که در وب سایت دیتاهارت دهها مقاله فارسی در مورد داده کاوی که با رپیدماینر پیاده سازی شده اند به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان داده کاوی قرار داده است که می توانید آن ها را دانلود کنید. خواندن این مقالات به شما این امکان را می دهد که با قابلیت های نرم افزار رپیدماینر بیشتر آشنا شوید. 

انجام پایان نامه در حوزه متن کاوی

در این سلسله مقالات ابزار داده کاوی رپیدماینر به عنوان قویترین ابزار پیاده سازی آموزش داده می شود. مانند دیگر ابزارهای، ابزار داده کاویِ رپیدماینر نیز از عملگرها تشکیل شده است بدین ترتیب که با استفاده از اتصال عملگرها، مدلهای داده کاوی ایجاد شده و مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب در ادامه مخاطب با عملگرهای رپیدماینر آشنا می گردد. لازم به ذکر است که این توضیحات از کتاب داده کاوی کاربردی صنیعی آباده برداشته شده است که البته ترجمه کلمه به کلمه از توضیحات داخل خود نرم افزار رپیدماینر است. 

این عملگر یک مجموعه داده را دریافت کرده و آن را به دو یا چند نسخه از همان مجموعه تکثیر کرده و در اختیار سایر عملگرها قرار میدهد. در حقیقت عملگر عنصر ورودی مشخص شده را به تمامی درگاه های خروجی، بی کم و کاست انتقال می دهد. به هر میزان که درگاه های خروجی افزایش یابد، به همان میزان نسخه کپی از ورودی نیز ایجاد خواهد شد. دقت داشته باشید، عناصر ورودی که با ارجاع به منبع تکثیر شده اند، بنابراین این امر تضمین می کند که داده هرگز از روی مجموعه های نمونه کپی نشده است. 
. مگر اینکه از یک عملگر Materialize Data استفاده شده باشد. بنابراین تکثیر ورودی هزینه پردازشی و حافظه کمی خواهد داشت. وقتی مجموعه داده کپی می شود، تنها ارجاع به ویژگی ها است که کپی می شود. بنابراین هنگامی که تغییری روی یکی از ویژگیها اعمال می شود و یا ویژگی جدیدی به مجموعه داده اضافه می شود، این تغییرات در سایر کپی ها، قابل مشاهده نیست. با این وجود در صورت ویرایش شدن داده ها در یکی از انشعاب ها، داده سایر نسخه ها نیز ویرایش خواهد شد. تعداد درگاه خروجی حداقل یک است و با هر تکثیر از ورودی به تعداد درگاه های متصل در خروجی، یک درگاه تازه و آماده اتصال اضافه خواهد شد.

مجموعه مقالات داده کاوی پیاده سازی شده توسط رپیدماینر را می توانید به صورت رایگان از وب سایت دیتاهارت دانلود کنید.  

آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل، آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.