آموزش عملگرهای رپیدماینر، عملگر (Read Excel)

آموزش عملگرهای رپیدماینر، عملگر (Read Excel)


  • 883 بازدید

داده کاوی علمی است که به دنبال پیدا کردن الگوی نهفته از داده های خام است. ولی این الگوی نهفته چگونه و با چه ابزاری باید از داده خام استخراج شود؟ 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

نرم افزار رپیدماینر بسیار محبوب است زیرا توانسته برای پیاده سازی مسائل مختلف داده کاوی راه حل های مفیدی ارائه دهد. هزاران مقاله در زمینه داده کاوی با استفاده از رپیدماینر پیاده سازی شده اند که در وب سایت دیتاهارت دهها مقاله فارسی در مورد داده کاوی که با رپیدماینر پیاده سازی شده اند به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان داده کاوی قرار داده است که می توانید آن ها را دانلود کنید. خواندن این مقالات به شما این امکان را می دهد که با قابلیت های نرم افزار رپیدماینر بیشتر آشنا شوید. 

انجام پایان نامه در حوزه متن کاوی

در این سلسله مقالات ابزار داده کاوی رپیدماینر به عنوان قویترین ابزار پیاده سازی آموزش داده می شود. مانند دیگر ابزارهای، ابزار داده کاویِ رپیدماینر نیز از عملگرها تشکیل شده است بدین ترتیب که با استفاده از اتصال عملگرها، مدلهای داده کاوی ایجاد شده و مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب در ادامه مخاطب با عملگرهای رپیدماینر آشنا می گردد. لازم به ذکر است که این توضیحات از کتاب داده کاوی کاربردی صنیعی آباده برداشته شده است  که البته ترجمه کلمه به کلمه از توضیحات داخل خود نرم افزار رپیدماینر است. 

این عملگر می تواند داده را از فایل های Microsoft excel روی نرم افزار RapidMiner بارگذاری کند. این عملگر قابلیت بارگذاری داده ها را از نسخه های ۹۵، ۹۷، ۲۰۰۰، ۲۰۰۳ و xp نرم افزار دارد. علاوه بر این کاربر می تواند تعیین نماید که چه نوع صفحه گسترده ای به عنوان جدول داده مورد استفاده قرار گیرد، ساختار جدول داده باید به گونه ای تنظیم شود که هر سطر نشان دهنده یک نمونه و هر ستون نشان دهنده یک ویژگی باشد. برای وارد کردن فایل می توانیم مسیر آن را از طریق گزینه Excel file و با کلیک روی گزینه Open مشخص کنیم. همچنین یک ویزارد مناسب با نام import configuration Wizard برای این عملگر در نظر گرفته شده است که به کاربر اجازه میدهد تا با کلیک روی آن، اقدام به بارگذاری فایل Excel طی حداکثر چهار مرحله نماید. توجه داشته باشید که سطر اول فایل ها در اکسل نشان دهنده نام هر ویژگی است. جدول داده می تواند هر جایی روی صفحه جابه جا شود و هر گونه قالبی را اختیار کند، همچنین جدول می تواند دارای سطرها و یا ستون های خالی باشد. سلولهای خالی که دارای مقادیر از دست رفته هستند با علامت؟ نمایش داده میشوند.

مجموعه مقالات داده کاوی پیاده سازی شده توسط رپیدماینر را می توانید به صورت رایگان از وب سایت دیتاهارت دانلود کنید.  

آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل، آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.