ابزارهای علم داده

ابزارهای علم داده


  • 574 بازدید

 

بسته های نرم افزاری مختلفی طی سالیان اخیر برای استفاده در تحلیل داده ها به وجود آمده اند که به دو دسته کلی نرم افزارهای آماده و زبانهای برنامه نویسی تقسیم شده اند. استفاده از هرکدام از این گروه ابزارها مزایا و معایب خود را دارد. نرم افزارهای آماده امکان استفاده از مدل های تحلیلی را برای همه متخصصین صنعت از جمله کسانی که با برنامه نویسی آشنا نیستند فراهم می آورد و افراد می توانند در کمترین زمان ممکن از نتایج این تحلیل ها بهره مند شوند. از طرف دیگر این نرم افزارها انعطاف پذیری کمی دارند و در صورت پیچیده بودن داده ها باید از یک زبان برنامه نویسی هم در کنار آن استفاده کرد. زبانهای برنامه نویسی بیشترین انعطاف پذیری را در کار با داده ها و ساخت مدل ها دارند. امکان يکپارچه سازی خروجی کار آنها با نرم افزارهای دیگر سازمان وجود دارد. ولی کار با آنها نیاز به تخصص برنامه نویسی دارد و یادگیری آنها ممکن است سخت و زمان بر باشد.

منبع : علم داده: مفاهیم و مهارت ها، سهرابی و ایرج

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.