ارائه راهکارهای لازم در برابر چالشهای نظام بانکی کشور در تعامل با مقررات بانکداری بین الملل با استفاده از سیستم هوش تجاری(BI(

ارائه راهکارهای لازم در برابر چالشهای نظام بانکی کشور در تعامل با مقررات بانکداری بین الملل با استفاده از سیستم هوش تجاری(BI(


  • 403 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده 
دراین تحقیق ما به ارائه راهکارهای در برابر چالشهای نظام بانکی با استفاده از هوش تجاری می پردازیم. ما در این تحقیق با استفاده از روش کتابخانه ای به این نتیجه رسیدیم که با استفاده از هوش تجاری دغدغه های اصلی را شناسایی کردیم ونسبت به عملی کردن را هکارهای لازم نسبت به ارتقای سطح کیفی خدمات بانکداری در ایران و مقابله با دغدغه های سازمانی (بانکی) می پردازیم.
 
نتیجه گیری : 
ما با توجه به چالش های ذکر شده در نظام بانکی طبق مقررات بانکداری بین الملل با استفاده از سیستم هوش تجاری چگونه میتوانیم ریسک در بانکداری وسیاست ارزی را کاهش دهیم؟ 
ما بایستی از افراد متخصص درنظام بانکی استفاده کنیم که با ارائه راهکارهای مبتنی برسیستم هوش تجاری وارائه اطلاعات به موقع وبه روز آنها را در اختیار مدیران ارشد قرار دهند.
 ضمنا بانک مرکزی با نظارت صحیح به بانک ها نسبت به نرخ ارز ونرخ تسهیلات و سیاسیت های ارزی اهتمام ورزد.
پیشنهادات آتی:
1) بررسی وضعیت درآمدهای ارزی
2) وضعیت ذخیره سازی ارزی با توجه به پیش بینی شرایط آینده،
3) بررسی میزان شفافیت در اجرای سیاست های ارزی، پایبندی به سیاست های اتخاذ شده و اثر بخشی سیاست ها،
4) حفظ ذخایر راهبردی ارزی به مقداری که اطمینان از تأمین نیازهای اساسی کشور در مدت معین حاصل شود.
5) یکسان سازی نرخ ارز فرایند پیچیده ای است که اجرای موفق آن مستلزم ایجاد بسترهای مناسب قانونی و اقتصادی و تعدیل رفتار شرکت کنندگان بازار است.
6) تداوم نظام تک نرخی ارز نیازمند تداوم هماهنگی سیاست های پولی، ارزی، مالی، و بازرگانی است
7) بانک ها باید مدیریت ریسک ارزی خود را تقویت کنند و بانک مرکزی باید بر وضعیت باز ارزی بانک ها نظارت مستمر داشته باشد.
8) یکسان سازی نرخ ارز باید با فعال سازی نظام شناور مدیریت شده ارز و تعمیق بازاربین بانکی ارز همراه شود.
9) زمان یکسان سازی نرخ ارز نباید به طور دقیق از پیش اعلام عمومی شود .
10) حمایت از تولید کننده وصادر کننده
11) جذب سرمایه گذاران خارجی وحمایت از سرمایه گذاران داخلی
12) آموزش مدیران با الزامات و مفاهیم سیستم های هوش تجاری
13) استفاده ازسیستم های هوش تجاری وسیستم های نوین

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

مجموعه مقالات فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار  که شامل چهار صد 400 مقاله فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار است به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.