ارائه روش ترکیبی جدید از هوش مصنوعی و الگوریتم ژنتیک برای کشف تقلب و تصمیم گیری بهینه و افزایش امنیت در تجارت الکترونیکی (هوش تجاری)

ارائه روش ترکیبی جدید از هوش مصنوعی و الگوریتم ژنتیک برای کشف تقلب و تصمیم گیری بهینه و افزایش امنیت در تجارت الکترونیکی (هوش تجاری)


  • 507 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

نتایج حاصل از مطالعات نشان می دهد که امروزه یکی از بحث های مهم در هر سازمان دسترسی سریع به داده ها ، اطلاعات و نیازهای درست و به موقع است که با آن می توانند به عملکرد مالی خوبی نسبت به بقیه رقبای خود داشته باشند ، لذا استفاده از فناوری اطلاعات و پروژه های فناوری اطلاعات در هر سازمانی در اولویت قرار می گیرند. 
با توجه به این مسأله مهم سازمان ها با استفاده از سیستم های عملیاتی جهت مکانیزه کردن فرآیندهای عملیاتی باعث به وجود آمدن پایگاه داده های بسیار زیادی شده اند که در این بازه از عصر ما به عنوان یکی از مهمترین دارائی های یک سازمان است. چگونگی استفاده از دارایی ها و پیاده سازی آنها جهت استفاده بهینه از این داده ها که خود کمک شایانی به سازمان ها می کند ، تکنیک ها و ابزارهای سیستم هوش تجاری دیدگاه هایی از شرایط گذشته، حال و آینده در اختیار افراد قرار می دهند. 
سیستم هوش تجاری پس از جمع آوری اطلاعات از طریق SCM ، ERP، CRM و ... ) ، ذخیره ، پاکسازی ، تجمع و تحلیل و بازیابی اطلاعات فرآیند تصمیم گیری را برای مدیران آسان می کند . در کل سیستم هوش تجاری می تواند با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی و الگوریتم ژنتیک از کشف تقلب جلوگیری می کند . و اطلاعات دقیقی را به سازمان ها می دهد که هم برای سازمان و هم برای مشتری به صرفه است و رضایت خاطر را برای هر دو گروه به دنبال خواهد داشت .

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.