ارائه مدل ارزیابی تربیتی دانش آموزان با استفاده از تکنیک های داده کاوی

ارائه مدل ارزیابی تربیتی دانش آموزان با استفاده از تکنیک های داده کاوی


  • 1,039 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 


در این پژوهش مدل داده کاوی پیشنهادی شامل عملیات خوشه بندی، کاوش قوانین انجمنی و تولید درختهای تصمیم گیری بر روی پایگاه داده اطلاعات دانش آموزان متشکل از اطلاعات ۳۴۰ دانش آموز اجرا و نتایج حاصل از آن مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. بیشترین اطلاعات بدست آمده از کاوش درخت های تصمیم و کاوش قوانین انجمنی بود که اطلاعاتی در مورد تاثیر ویژگی های مختلف در سطح رفتاری و آموزشی دانش آموزان در اختیار قرار داد. برای مثال در مورد پیش بینی معدل پایانی دانش آموزان، مواردی همچون پایه تحصیلی، میزان ارتباط با دوستان، معدل میانترم از اهمیت بالایی برخوردار بود. از نتایج بدست آمده در این پژوهش می توان به منظور اتخاذ تصميمات و ارائه مشاوره های مفید به والدین و دانش آموزان و کشف موارد مهم در کیفیت آموزشی دانش آموزان بهره برد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن  و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.