ارائه یک الگوریتم جدید داده کاوی برای تولید قوانین انجمنی از داده های حجیم

ارائه یک الگوریتم جدید داده کاوی برای تولید قوانین انجمنی از داده های حجیم


  • 873 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این مقاله کاوش قوانین انجمنی در داده ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و یک الگوریتم جدید معرفی گردید. فرایند تولید قوانین انجمنی به طور کلی مشتمل بر دو مرحله است که به ترتیب عبارتند از استخراج مجموعه آیتمهای مکرر در تراکنش ها و تولید قوانین انجمنی با استفاده از این مجموعه آیتمهای مکرر. مرحله اول این کار دارای هزینه زیاد محاسباتی و زمانی "2 به ازای n آیتم است. روش ارائه شده در این مقاله با استفاده از بررسی آیتم های مشترک بین تراکنش ها، هزینه مرحله اول را به میزان زیادی بهبود می بخشد. نتایج عملی نشان می دهد در بسیاری از موارد (مثل 0= min_ sup ) سرعت این الگوریتم بیش از سایر روشهاست و در بدترین حالت پیچیدگی آن معادل سایر روشهای ارائه شده می باشد. الگوریتم جدید مبتنی بر پرس و جو طراحی شده است که کاربر می تواند با انتخاب هر min_sup دلخواه بدون پویش کردن مجدد مجموعه داده ها به آیتم های مکرر دست یابد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.