ارائه یک روش دسته بندی متون با تکنیک کاهش ویژگی فیلتری و یادگیری ماشین

ارائه یک روش دسته بندی متون با تکنیک کاهش ویژگی فیلتری و یادگیری ماشین


  • 468 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

با توجه به اهمیت دسته بندی متون، هدف در این پژوهش طراحی و پیاده سازی یک مدل کارآمد جهت دسته بندی خودکار برای متون لاتین با استفاده از تکنیک های داده کاوی و یادگیری ماشین بوده است که با استفاده از آن بتوان متون را با کارایی بالا دسته بندی نمود. در این قسمت، نتایج به دست آمده از مدل پیشنهادی با استفاده از الگوریتم SVM که دارای بالاترین کارایی نسبت به الگوریتم های بیز ساده و درخت تصمیم بر روی روش پیشنهادی است، مورد مقایسه قرار گرفت. نتایج به دست آمده نشان دهنده برتری روش پیشنهادی با استفاده از الگوریتم یادگیری SVM در میانگین دقت با میزان 99.25 %، میانگین فراخوانی با میزان ٪99.17، میانگین F1 با میزان 99.20 %، درستی با میزان 99.63 % و خطای دسته بندی با میزان ٪0.37 در مقایسه با دسته بندی با استفاده از الگوریتم های منفرد می باشد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.