ارائه یک روش هوشمند برای پیش بینی روند درمان، ارائه روش درمان و انتخاب موثرترین پارامترهای درمانی در بیماری سرطان مری با استفاده از ترکیب شبکه های عصبی و الگوریتم ژنتیک

ارائه یک روش هوشمند برای پیش بینی روند درمان، ارائه روش درمان و انتخاب موثرترین پارامترهای درمانی در بیماری سرطان مری با استفاده از ترکیب شبکه های عصبی و الگوریتم ژنتیک


  • 427 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

بیماری های سرطانی از جمله مهمترین مشکلات بهداشتی کشورهای در حال توسعه هستند که سهم قابل توجهی از منابع و امکانات بهداشتی این کشورها را به خود اختصاص می دهند. در ایران سرطان مری از جمله سرطانهای شایع (به ویژه در نواحی شمال کشور) است. در بین سرطان های مختلف از نظر تعداد ابتلا در ایران، سرطان مری رتبه ی سوم را به خود اختصاص داده است. در این مقاله نشان داده شد که شبکه ی عصبی مصنوعی پرسپترون چند لایه به خوبی قادر است روند درمان را پیش بینی کند. این امر می تواند حین درمان بیمار به پزشک کمک کند. از جمله کارهای دیگری که در این تحقیق انجام شد این بود که با بررسی اطلاعات موجود از بیماران مختلف با استفاده از ابزارهای هوشمند، یک حدس اولیه برای میزان تاثیر هر یک از پارامترها در اختیار پزشک قرار گرفت. ارائه روش درمان نیز کمک شایانی به پزشک برای درمان سریعتر و بهتر بیماری می کند. بدیهی است استفاده از مجموعه های داده ی غنی تر به همراه الگوریتم های مختلف داده کاوی برای بهبود نتایج در ادامه ی این تحقیق پیشنهاد میشوند.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

در مورد داده کاوی سلامت

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید. برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.