ارزیابی کارآمد و موثر وفاداری مشتری برای توسعه مدیریت ارتباط با مشتری با استفاده از روش داده کاوی

ارزیابی کارآمد و موثر وفاداری مشتری برای توسعه مدیریت ارتباط با مشتری با استفاده از روش داده کاوی


  • 507 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

روش پیشنهادی نشان داده است که به منظور خوشه بندی، زمانی که ما مدل  WRFM گسترش یافته را با الگوریتم K میانگین ترکیب میکنیم، میتوانیم پیشرفت فوق العاده ای در طبقه بندی صحت و درستی به منظور رسیدن به یک مدیریت ارتباط با مشتری عالی را ببینیم. به عنوان مثال، فاصله و نرخ یکپارچگی هر خوشه معمولا توسط بسیاری از محققان به عنوان پارامترهای جداگانه و مستقل استفاده میشود، در این مطالعه ترکیب این دو پارامتر در تجزیه و تحلیل خوشه بندی و طبقه بندی در نظر گرفته شده است. نتایج آزمون آماری برای ارزیابی مدل نشان داده است که روششناسی توسعهیافته برای مدیریت ارتباط با مشتری دارای یک نتیجه قابل قبول با سطح بالایی از اطمینان در مقایسه با سایر مدل های معمول استفاده  شده توسط محققان است. روش مدیریت ارتباط با مشتری پیشنهاد شده میتواند توسط صنایع و همچنین بخشهای خدمات در ارزیابی وفاداری مشتریانشان به شیوه هایی کارآمدتر و موثرتر استفاده شود.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.