استفاده ازداده کاوی در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری شرکت های بیمه (مطالعه موردی در زمینه شناسایی مشتری)

استفاده ازداده کاوی در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری شرکت های بیمه (مطالعه موردی در زمینه شناسایی مشتری)


  • 390 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

شرکت های بیمه داده های بسیار زیادی در مورد مشتریان و سوابق بیمه آن ها را ثبت کرده و در اختیار دارند و این پایگاه داده عظیم فرصت بسیار خوبی برای استفاده از ابزار های داده کاوی را فراهم کرده است. بازار شرکت های بیمه پیش از پیش در حال رقابتی شدن است و مدیریت ارتباط با مشتری استراتژی پیش رو در بازارهای رقابتی است. شرکت های بیمه از داده های خود در هر 4 بخش مدیریت ارتباط با مشتری یعنی شناسایی، جذب، حفظ و گسترش ارتباط می توانند استفاده کنند. در اینجا به کارهایی که شرکت های بیمه با داده کاوی می توانند انجام دهند اشاره و با استفاده از داده کاوی مدلی برای شناسایی مشتریانی بالقوه یک بیمه نامه خاص ارائه شد تا تنها با انتخاب مشتریانی که به این بیمه نامه عالقه مند و این بیمه نامه برایشان مناسب است و تمرکز بر روی این گروه، با صرف هزینه مالی و وقت کمتر به تعداد بیشتری پاسخ مثبت برسیم. در آینده می توان بر روی هر یک از کاربردهای داده کاوی در بیمه با تمرکز بیشتری کار کرد و نرم افزار جامعی شامل مدیریت ارتباط با مشتری در بیمه و سایر کاربرد های داده کاوی در بیمه طراحی کرد.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.