استفاده از تکنیک داده کاوی برای تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات در سیستم های کیفیت

استفاده از تکنیک داده کاوی برای تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات در سیستم های کیفیت


  • 549 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 


در این مقاله، نقش و اهمیت داده و اطلاعات در سازمان و افزایش و کسب دانش سازمانی برای فعالیت در محیط رقابتی و همچنین پشتیبانی تصمیمات نشان داده شده است. سازمان ها برای استقرار سیستم های کیفیت نیاز به تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات درون و برون سازمانی دارند. فناوری اطلاعات بعنوان ابزاری که می تواند به سازمان ها کمک کند تا داده های تولید و انبارش شده حاصل از فعالیت و عملکرد سازمان را تجزیه و تحلیل کند، مطرح گردیده است. بدلیل تعمیم و انتقال کیفیت از محصول به فرآیند های سازمانی، بنگاه ها ناگزیر به تجزیه و تحلیل داده های درون سازمانی خود جهت ارتقاء کیفیت محصولات و خدمات برای رضایت مشتریان هستند.

 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.