استفاده از داده کاوی برای ضد پولشویی و کشف تقلب

استفاده از داده کاوی برای ضد پولشویی و کشف تقلب


  • 945 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

ما جریان کاری برای یک برنامه ای را ارائه می دهیم که با پیدا کردن الگو های مربوط به تقلب در پایگاه داده ای بزرگ به حل مشکلات حیاتی پولشویی  کمک می کند . سهم اصلی کار این الگوریتم این است که به جای استفاده از روش های سنتی نظارت بر داده ها برای تشخیص تقلب از الگوریتم الگوی تطبیق استفاده می کند و روش ما توضیح داد که چرا روش ما از روش سنتی روسن تر و کاربردی تر است . در حوزه تشخیص تقلب ما معتقدیم که این روش می تواند منطق کلیدی و یک راه حل واقعی برای کشف تقلب و توسعه در آینده است. ما اهمیت و بزرگ بودن مشکل را معرفی کردیم و توضیح دادیم که چگونه این الگوریتم می تواند در این زمینه مفید باشد با توجه به آینده کار بر روی سیستم، ما معتقدیم که سیستم میتواند مقیاس پذیر ساخته و پر اساس معیارهای پیشنهادی بهبود یابد که به شکل بهتری برای مشکلی که در دست داریم استفاده شود به عنوان فرآیند کشف دانش ، یک تعامل بین کاربر و سیستم داده کاوی است که اغلب تعیین ماهیت اطلاعات دشوارتر است،
 (2005 ,.S . Bandyopadhyay et al) . بنابراین برای بدست آوردن دانش مناسب و قابل استفاده از مجموعه پایگاه داده ی داده شده ضروری است که کاربر قادر به این باشد که تمرکز خود را بر روی جستجوی هایشان هوشمندانه تر کنند .

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.