استفاده از داده کاوی در پیش بینی و دسته بندی وضعیت ترافبک

استفاده از داده کاوی در پیش بینی و دسته بندی وضعیت ترافبک


  • 718 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

همانطور که در ابتدا ذکر شد در این مقاله سعی کرده ایم سازگاری و قابلیت استفاده از روش دسته بندی با استفاده از درختهای تصمیم که یکی از روشهای داده کاوی است را در مساله ترافیک و پیش بینی آن نشان دهیم. برای این منظور و برای جلوگیری از پیچیدگی مساله از یک مثال بسیار ساده استفاده کردیم و نشان دادیم که چگونه درخت تصمیم برای آن ایجاد می شود و چگونه دسته بندی داده های جدید با استفاده از درخت حاصل انجام می شود. با توجه به مطالبی که بیان کردیم می توان نتیجه گرفت که داده کاوی می تواند کاربرد مناسبی در مساله پیش بینی ترافیک داشته باشد.
استفاده از سایر روشهای دسته بندی و بررسی و مقایسه راه حل های این روشهای متنوع را به کارهای آتی موکول می کنیم. همچنین می توان کاربرد روشهای دیگر مثل شبکه های عصبی که برای یادگیری و پیش بینی بکار می روند را روی این مساله بررسی و نتایج حاصل را با روشهای داده کاوی مقایسه کرد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.