استفاده از روش های داده کاوی در مدیریت استعداد

استفاده از روش های داده کاوی در مدیریت استعداد


  • 620 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

با توجه به اهمیت مدیریت استعدادها بعنوان فعالیت کلیدی در مدیریت منابع انسانی ، استفاده از روشهای هوش مصنوعی در کنار روش های سنتی تصمیم گیری می تواند نقش موثر و کارآمدتری در این زمینه ایفا کند. تکنیک های داده کاوی در مدیریت منابع انسانی بسیار کم مورد استفاده قرار گرفته است. در این مقاله ضمن درک ضرورت توجه به مدیریت استعداد ، تلاش شد تا روش ها و کاربردهایی از داده کاوی در زمینه مدیریت استعداد و مدیریت منابع انسانی تشریح گردد.
با توجه به قابلیتهای فراوانی که تکنیکهای داده کاوی دارا می باشند به نظر می رسد با بررسی این تکنیکها می توان به کاربردهای بسیار دیگری نیز دست یافت، که این می تواند موضوع تحقیقات آینده باشد؛ همچنین می توان کاربردهای داده کاوی را در سایر بخش های مدیریت منابع انسانی نیز به کار بست که تا حدودی باعث رفع عدم قطعیت و ابهامی که همواره در تصمیمات مدیریت منابع انسانی وجود دارند، شود. همچنین یک سیستم مدیریت استعداد کارآمد به وجود آورد.

 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.