استفاده از شبکه بیزین برای پیش بینی رفتار فراگیر در آموزش الکترونیک

استفاده از شبکه بیزین برای پیش بینی رفتار فراگیر در آموزش الکترونیک


  • 734 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

شبکه های بیزین از روش های داده کاوی گرافیکی است که نحوه استفاده از آن برای مدل کردن رفتارهای کاربر در یک سیستم آموزش الکترونیک ( به طور خاص بخش حل سوالات و استفاده فراگیر از دانش فرد در این راستا و پیش بینی نتیجه آموزش وی ) در این مقاله نشان داده شده است. مدل فراگیر،  قلب سیستم آموزشی هوشمند می باشد که می توان با روش های داده کاوی اقدام به مدلسازی فراگیر نمود. روش های غیر گرافیکی داده کاوی که به روش های یادگیری ماشین موسومند، می توانند به منظور طبقه بندی جهت پیش بینی رفتارهای آنی فراگیران بکار روند ولی در این میان، به روش های گرافیکی داده کلوی مانند شبکه های بیزین، توجه خیلی کمی جهت پیش بینی رفتارهای فراگیران شده است. لذا در این مقاله مدل سازی فراگیر را با استفاده از شبکه بیزین انجام دادیم که از آن برای پیش بینی میزان دانش فراگیر در مبحث می توان استفاده نمود و به عنوان کارهای آتی این مقاله، می توان به کارگیری این مدل فراگیر ارائه شده در یک سیستم آموزش الکترونیک واقعی جهت شخصی سازی پروفایل آموزشی فراگیران و ارائه محتوای آموزشی سایت جهت یادگیری بهتر فراگیر اشاره نمود.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.