استفاده از یک الگوریتم منفرد و روش وزن دهی IDF برای جلوگیری و فیلتر کردن ایمیل های اسپم

استفاده از یک الگوریتم منفرد و روش وزن دهی IDF برای جلوگیری و فیلتر کردن ایمیل های اسپم


  • 875 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

هرزنامه در اغلب موارد تبلیغاتی هستند. تبلیغات مشکوک بوسیله برنامه برای دادن خدمات غنی و سریعی به کاربران می باشند که به ظاهر مشروع هستند ولی هرزنامه می باشند در این نوع روش ها، ویژگی هایی برای صفحات اسپم در نظر می گرفته می شود و براساس روش های یادگیری ماشین مدلی یاد گرفته می شود که می تواند کل صفحات یک موتور جست و جو را به اسپم و غیر اسپم دسته بندی کند. تلاش های بسیاری برای جلوگیری از انتشار هرزنامه ها با تکیه بر الگوریتم های داده کاوی صورت پذیرفت است. ولی فریب نامه ها با توجه به ماهیت جدید خود کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. یکی از راه های جدید شناخت فریب نامه ها استفاده از الگوریتم های داده کاوی بر اساس محتوای فریب نامه ها است. هدف در این پژوهش یک تشخیص دهنده هرزنامه با سرعت بالا و کارایی بالاست. این روش تشخیص دهنده می توانند در بازیابی اطلاعات و در نتایج موتورهای جستجوگر کارایی موثری داشته باشد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.