اعتبارسنجی مشتریان کارت های اعتباری بانکی با استفاده از الگوریتم ژنتیک

اعتبارسنجی مشتریان کارت های اعتباری بانکی با استفاده از الگوریتم ژنتیک


  • 766 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

امروزه داده کاوی در کسب و کار مختلف از اهمیت قابل توجهی برخوردار شده است. داده کاوی با تحلیل داده و شناخت الگوها و ارتباطات پنهان موجود در داده ها می تواند کمک های شایانی به کسب و کار از جمله بیمه، بانک، شرکتهای تولیدی و ارتباطی نماید.
 در این مقاله با یکپارچه سازی چند ماژول از جمله بانک اطلاعاتی، پیش پردازش های اولیه و الگوریتم ژنتیک پایگاه دانشی ایجاد شد که می تواند برای اعتبارسنجی مشتریان کارا باشد. گرچه با بکارگیری الگوریتم ژنتیک در الگوریتم های درخت تصمیم و شبکه های عصبی ممکن است بتوان دانش بهتری کسب کرد. از سوی دیگر، با بکارگیری مجموعه داده با استفاده از سیستمهای استنتاج فازی و روشهای کلاسیک نظیر رگرسیون می توان نتایجی را کسب کرد و نتایج حاصله را مورد مقایسه قرار داد و با کاربرد تکنیک های آماری اعتبار مدل را بررسی نمود. از جمله نقایص این کار مجموعه داده کوچک و سری بودن الگوریتم ژنتیک بوده که منجر به افزایش زمان اجرا شده است. لذا تحقیقات آتی میتواند هم در راستای برطرف کردن نقایص و هم در جهت استفاده از سایر تکنیکها برای تحلیل این مجموعه داده باشد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.