انتخاب سؤالات پرسشنامه شما

انتخاب سؤالات پرسشنامه شما


  • 161 بازدید

قبل از شروع انتخاب سؤالات پرسشنامه باید از عناصر مختلف یک پرسشنامه آگاه باشید که در مقالات قبلی آکادمی داده به آن ها پرداخته شده، قدم بعدی این است که در مورد انواع مختلف سؤالاتی فکر کنید که می‌خواهید در یک پرسشنامه مشخص مطرح کنید. پرسش‌های زیر می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری درباره سؤالات خود کمک کند.

انتخاب سؤالات پرسشنامه نیاز به این دارد که درباره موضوع تحقیقی خود به اندازه کافی اطلاعات مناسب داشته باشید. به طوری که در آن موضوع مقالات و کارهای مشابه انجام شده را بررسی کرده باشید. میدانیم که یکی از مهمترین مراحل انجام تحقیقات آماری، بررسی کارهای انجام شده در این زمینه است. به بیان دیگر قبل از انتخاب سؤالات پرسشنامه، باید در مورد حوزه مطالعاتی و اهداف تحقیق کار شده باشد. زیرا بدون آن ها انتخاب سؤالات پرسشنامه باعث تولید داده های بی کیفیت خواهد شد که در مورد آن در مقالات قبلی به تفصیل صحبت شده است.

اگر در حال پژوهش در حوزه علم آمار هستید یا به دنبال انجام پروژه های آماری خود با نرم افزارهای SPSS, AMOS و LISREL  هستید با آکادمی داده تماس بگیرید.

سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.