انجام پایان نامه داده کاوی : کشف قوانین انجمنی

انجام پایان نامه داده کاوی :  کشف قوانین انجمنی


  • 1,284 بازدید

 قوانین انجمن یکی از قدیمی ترین روش ها والگوریتم های داده کاوی هستند که از دهه 1990 میلادی پا به عرصه ظهور گذاشتند. در ابتدا پیدا کردن کالاهایی که در فروشگاه های زنجیره ای بیشتر در کنار هم فروش می روند ایده اصلی استفاده از این روش را بر سر زبان‌ها انداخت. کشف قوانین انجمنی یکی از روش های داده کاوی است که درک نتایج و دانش استخراج شده از آن بسیار ساده است از این نظر به الگوریتم های درخت تصمیم گیری بسیار شبیه است.

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

 یکی از پیشنهادها برای کسانی که در مرحله انجام پایان نامه در محدوده داده کاوی هستند استفاده از قوانین انجمنی برای استخراج دانش از داده است .  برای انجام پایان نامه در حوزه قوانین انجمنی دو مرحله اصلی باید طی شود:
 ابتدا تمامی مجموعه های اقلام پر تکرار در مجموعه داده استخراج می‌شود سپس قوانین انجمنی قوی که محدودیت های معینی را ارضا می کند ، بر اساس این مجموعه ها کشف می شوند . درمرحله اول این روش ها هزینه محاسباتی کمی مصرف می‌شود ولی مرحله دوم این روش ها دارای هزینه  محاسباتی نمایی هستنداز نقاط ضعف این روش ها می باشد بر اساس مجموعه داده انتخابی ایده و مسئله اصلی تحقیق ، کشف قوانین انجمنی و الگوریتم های متعدد این روش یکی از گزینه ها برای انجام پایان نامه در حوزه داده کاوی هستند.

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن  و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.