انجام پایان نامه در حوزه داده کاوی ، تشخیص ریسک اعتباری مشتریان بانک

انجام پایان نامه در حوزه داده کاوی ، تشخیص ریسک اعتباری مشتریان بانک


  • 1,124 بازدید

یکی از حوزه های جالب برای پژوهش در داده کاوی، پژوهش درباره ریسک های احتمالی وام دادن بانک ها به مشتریان خود است. بانک ها سعی می کنند با بررسی های متعدد ریسک های احتمالی وام دادن به مشتریان خود را بررسی می کنم هدف از این بررسی ها پاسخ دادن به این پرسش است که
 آیا مشتری قادر به پرداخت منظم اصل  و فرع بدهی خود است یا خیر ؟ آیا احتمال کوتاهی مشتری در پرداخت بدهی وجود دارد یا خیر ؟
پاسخ به این پرسش توسط روش های داده کلوی داده می شود . روش ها و الگوریتم های داده کاوی نسبت به پیش بینی ریسک اعتباری مشتریان بانک اقدام می کنند . ریسک اعتباری به معنی از دست دادن بهره و سود بانک به دلیل متعهد نبودن وام گیرنده به قرارداد خود می باشد . یکی از خصوصیات بانک ها این است که به صورت کوتاه  مدت قرض می گیرند و به صورت بلند مدت وام می دهند ، این ویژگی باعث می شود بانکها در معرض ریسک اعتباری قرار گیرند . با استفاده از داده کاوی می توان این ریسک را کاهش داد.

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.