انجام پایان نامه در حوزه عقیده کاوی

انجام  پایان نامه در حوزه عقیده کاوی


  • 697 بازدید

حوزه عقیده کاوی یکی از حوزه های بسیار مورد توجه دانشجویان برای انجام تحقیقات خود است. در هر سال هزاران دانشجو در رشته‌های مختلف از جمله روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد،مدیریت، هوش مصنوعی و دهها رشته دیگر به دنبال انجام پایان نامه در حوزه عقیده کاوی هستند. نظرات ها امروزه در دنیای اینترنت و وب حضور گسترده دارند در کنار آن حضور و گسترش شبکه های اجتماعی اهمیت نظر کاوی را بیشتر کرده است. با توجه به اقبال به عقیده کاوی  بسیاری از دانشجویانی که به دنبال تحقیق در عقیده کاوی  هستند در مورد چگونگی شروع و ادامه تحقیق در حوزه عقیده کاوی  دارای ابهاماتی هستند در این مقاله سعی می شود دانشجویان با انجام مراحل پایان نامه در حوزه عقیده کاوی  آشنا شوند. ابتدا تعریفی از علم عقیده کاوی  ارائه می گردد.
عقیده کاوی یا تحلیل احساسات فیلد مطالعاتی است که سعی می کند احساسات، رفتار، نظرات و تحلیل افراد مختلف را نسبت به موجودیت ها و ویژگی های آن بیان کند. این موجودیت می تواند محصول ها، سرویس ها، سازمان ها، افراد و رخدادها و موضوعات باشد. 
1- مشخص کردن حوزه انجام پایان نامه عقیده کاوی 
دانشجو حوزه خود را با مشورت استاد مشخص کند. به طور مثال انجام پایان نامه در حوزه خلاصه سازی نظرات یکی از این گزینه ها می تواند باشد.  به طور مثال: ارائه یک الگوریتم ترکیبی با استفاده از منطق فازی برای خلاصه سازی نظرها و سپس عقیده کاوی می‌تواند یک عنوان کلاسیک برای عقیده کاوی در نظر گرفته شود. طبقه بندی احساسات مثبت، منفی و خنثی در نظرات نیز یکی از موضوعات کلاسیک و داغ در حوزه عقیده کاوی  است که توجه محققین بسیاری را به خود جلب کرده است.  
2- مجموعه داده برای انجام پایان نامه عقیده کاوی 
دومین مرحله و یکی از مهمترین مراحل انجام پایان نامه داده کاوی یافتن مجموعه داده مناسب و مرتبط برای عقیده کاوی  است. در همین جهت وب سایتی برای ارائه مجموعه داده های بومی و ایرانی ایجاد شده است این وبسایت دیتاهارت نام دارد. در این وبسایت مجموعه داده های وطنی محیا شده که محققین داخلی که به دنبال ارائه پایان نامه در حوزه عقیده کاوی می باشند می توانند از این مجموعه داده ها استفاده کنند. توصیه می گردد علاقه مندان به حوزه عقیده کاوی سعی کنند روش ها و الگوریتم های خود را بر روی مجموعه داده های فارسی ارائه دهند تا روش های مبتنی بر این زبان نیز مانند زبان انگلیسی رشد کند.
3- مشخص کردن ایده کار برای استخراج دانش از نظرات
مرحله سوم انجام پایان نامه در حوزه عقیده کاوی  پیدا کردن و یافتن ایده مناسب برای انجام عمل استخراج دانش از احساسات نهفته در نظرات است.  در راه رسیدن به یک ایده منحصر به فرد باید کارهای مرتبط انجام شده در حوزه انتخابی با دقت و حوصله مطالعه گردد. با مطالعه کارهای انجام شده در این حوزه و انجام تحقیقات بیشتر می توان به یک ایده منحصر به فرد و جدید برای انجام مجموعه داده انتخابی رسید.
4- پیاده سازی ایده
بعد از انتخاب مجموعه داده و رسیدن به یک ایده منحصر به فرد و جدید، نوبت به پیاده‌سازی این مجموعه داده میرسد. در این مرحله ابزارها و زبان های برنامه نویسی مختلفی می‌تواند توسط محقق مورد استفاده قرار گیرد در برخی موارد این موضوع به سلیقه پژوهشگر بستگی دارد. ولی ابزارهایی مانند وکا و رپیدماینر می‌تواند در کنار زبان های برنامه نویسی مانند پایتون و جاوا برای پیاده سازی ایده ها مورد استفاده قرار گیرد. همه این ابزارها توانایی پشتیبانی از زبان فارسی به عنوان داده خام تحقیق را دارا می باشند.
5- جمع بندی و نتیجه گیری
بعد از پیاده سازی نوبت به جمع بندی و نتیجه گیری تحقیق می رسد. در بخشی از کارهای عقیده کاوی  که زیر مجموعه طبقه بندی متون است هدف از انجام تحقیق رسیدن به دقت طبقه بندی بالاتر است.به طور مثال  محقق به این نتیجه می‌رسد و این ادعا را به اثبات می‌رساند که استفاده از الگوریتم ماشین بردار پشتیبان دقت بالاتری نسبت به الگوریتم های مشابه برای عقیده کاوی توییت های فارسی ارائه داده است به طور مثال با استفاده از ایده جدید پیاده سازی شده دقت الگوریتم 85 درصدی در کارهای مشابه به دقت  95 درصد ارتقا پیدا کرده است.

در تمامی مراحل فوق می توانید از آکادمی داده کمک بگیرید. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرایم اینترنتی و مادۀ دوازدهم فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است!

اگر در زمینه عقیده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.