اهمیت هوش تجاری در سازمان های امروزی

اهمیت هوش تجاری در سازمان های امروزی


  • 382 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده 
هوش تجاری یک چارچوب شامل فرآیندها، ابزارها و تکنولوژیهای مختلف است که برای تبدیل داده به اطلاعات و اطلاعات به دانش مورد نیاز هستند. با استفاده از دانش به دست آمده، مدیران سازمان میتوانند بهتر تصمیم گیری کنند و با طرح برنامه های عملی برای سازمان، فعالیتهای تجاری را به صورت موثرتری انجام دهند. هوش تجاری به عنوان یک مزیت رقابتی و عامل حیاتی در موفقیت سازمان ها محسوب می شود. هوش تجاری دادهها و اطلاعات سازمان را یکپارچه کرده و امکان کنترل و رهیابی فرایندهای کلیدی سازمان را برای مدیران فراهم کرده و مبنایی برای اخذ تصمیمات اثربخش می باشد. بنابراین با توجه به موارد فوق در این مقاله به بررسی اهمیت هوش تجاری در سازمان های امروزی پرداخته می شود.

نتیجه گیری
امروزه سازمان ها باید بپذیرند که فلسفه حیاتشان تغییر کرده است. با اطمینان کامل می توان ادعا کرد که استفاده از راه حل هوش تجاری (کسب و کار) می تواند قدرت رقابت پذیری یک سازمان را افزایش دهد و از دیگر سازمان ها متمایز نماید. این راه حل این امکان را به سازمانها می دهد تا با بکارگیری اطلاعات موجود از مزایای رقابتی و پیشرو بودن بهره برداری نمایند و درک بهتری از تقاضاها و نیازمندی های مشتریان و مدیریت ارتباط با آنان را میسر می سازد و سازمان ها میتوانند تغییرات مثبت یا منفی را کنترل نمایند. امروزه اهمیت سرمایه های مبتنی بر دانش با توجه چالش های مدیریتی جدید افزایش یافته است که این امر منجر به پدیدار شدن ابزارها و مفاهیم مدیریتی جدید مانند هوش تجاری شده است. این مفاهیم جهت توسعه عملکرد سازمان ها مدنظر قرار گرفته می شود و در سازمان باید به آنها توجه ویژه ای شود.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

مجموعه مقالات فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار  که شامل چهار صد 400 مقاله فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار است به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.