ایجاد پایگاه داده کاهش یافته برای داده کاوی فازی با استفاده از یادگیری تقویتی

ایجاد پایگاه داده کاهش یافته برای داده کاوی فازی با استفاده از یادگیری تقویتی


  • 522 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

روش ارائه شده در این مقاله، از یک مجموعه از نمونه های آموزشی، یک پایگاه داده کاهش فازی کاهش یافته ایجاد می کند که در روشهای مختلف داده کاوی فازی قابل استفاده است و از نظر ارزش اطلاعاتی، برای استفاده در کاربردهای داده کاوی فازی، با مجموعه اولیه برابری می کند. مزایای الگوریتم و پایگاه داده فازی حاصل از آن عبارتند از:
1- وجود یک حد آستانه ای بالا برای حجم پایگاه داده
 ۲- داشتن مشخصه probability، که مشخص کننده احتمال وقوع یک الگوی خاص در نمونه های آموزشی اولیه است.
 ٣- افزایشی بودن فرایند ایجاد پایگاه داده که برای مواردی که مجموعه آموزشی اولیه، افزایشی و دارای حجم بالای
اطلاعات است، مناسب است. 
 -4ارائه روشی برای تعیین مقادیر داده های ناقص

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.