بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر حسابداری و حسابرسی

بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر حسابداری و حسابرسی


  • 604 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

فناوری اطلاعات حسابداری و حسابرسی را دگرگون ساخته است. فناوری اطلاعات امکان آموزش از راه دور را برای حسابداران فراهم کرده است. وجود نرم افزارهای حسابداری زمان و هزینه ی حسابداری را کاهش داده است. همچنین برون سپاری فناوری اطلاعات با وجود تمام مزایایی که دارد منجر به مخاطراتی می شود که زمینه ساز نوع خاصی از حسابرسی خواهد شد. برای اطمینان از صحت و دقت کار حسابداری نیاز مبرمی به حسابرسی فناوری اطلاعات می باشد. با استفاده از روش های داده کاوی می توان اطلاعات مربوط به حسابداری را بررسی کرده و تقلبات احتمالی را کشف نمود. همانطور که از متن مقاله بر می آید فناوری اطلاعات علاوه بر مزایایی که فراهم آورده است، منجر به وجود آمدن یک سری مخاطرات جدید در حسابداری شده است که نیاز به حسابرسی مدرن را نمایان ساخته است. در استفاده از فناوری اطلاعات باید از اصول خاصی پیروی کرده و برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، کنترل های خاصی را بکار برد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.