بررسی تكنيك های داده كاوی در جهت مديريت بهتر ارتباط با مشتريان

بررسی تكنيك های داده كاوی در جهت مديريت بهتر ارتباط با مشتريان


  • 462 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در بررسی تحقیق صورت گرفته در مقالات ریگلسكی و وانگ و همچنین تحقیق جامعی که ایگزو و نیكای بر روی دسته ای ازمقالات انجام داده اند : نتایج زیر متصور میگردد:
 • روش چید قابل فهم برای مشتریان ولی شبكه عصبی مبهم می باشد. علاوه براین روش چید نسبت به شبكه عصبی راحت تر و سریع تر پیاده سازی می گردد.
 • الگوریتم شبكه عصبی بیشترین کاربرد را در بخش آموزش داده کاوی در مدیریت ارتباط با مشترین دارد. 
 • برای به حداکثر رساندن جذابیت یك سازمان از طریق مدیریت ارتباط با مشتریان، حفظ ارزش مشتری و همچنین افزایش چرخه عمر مشتری بسیار حائز اهمیت است.
 • کلید موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری، با داشتن استراتژی مدیریت داده ای موثر بانك های اطلاعاتی و توانمندی تجزیه و تحلیل داده های تعاملی مشتری با کسب و کار می باشد. داده کاوی رابطه بین داده های ذخیره شده ناشی از سال ها تعامل با مشتریان در موقعیت های مختلف و نیز دانش مورد نیاز به منظور دستیابی به موفقیت در مفاهیم بازاریابی را بیان می كند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.