بررسی تکنیک های داده کاوی بمنظور مدیریت ارتباط با مشتریان

بررسی تکنیک های داده کاوی بمنظور مدیریت ارتباط با مشتریان


  • 680 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در بررسی تحقیق صورت گرفته در مقالات ریگلسکی و وانگ و همچنین تحقیق جامعی که ایگزو و نیکای بر روی دسته ای از مقالات انجام داده اند، نتایج زیر متصور می گردد :
• روش چید قابل فهم برای مشتریان ولی شبکه عصبی مبهم می باشد. علاوه بر این روش چید نسبت به شبکه عصبی راحت تر و سریع تر پیاده سازی می گردد .
• الگوریتم شبکه عصبی، بیشترین کاربرد را در بخش آموزش داده کاوی در مدیریت ارتباط با مشتریان دارد.
 • برای به حداکثر رساندن جذابیت یک سازمان از طریق مدیریت ارتباط با مشتریان، حفظ ارزش مشتری و همچنین افزایش چرخه عمر مشتری، بسیار حائز اهمیت است.
• کلید موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری، داشتن استراتژی مدیریت داده ای موثر بانکهای اطلاعاتی و توانمندی تجزیه و تحلیل داده های تعاملی مشتری با کسب و کار می باشد. داده کاوی رابطه بین داده های ذخیره شده ناشی از سالها تعامل با مشتریان در موقعیتهای مختلف و نیز دانش مورد نیاز به منظور دستیابی به موفقیت در مفاهیم بازاریابی را بیان می کند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه استثنائی و بی نظیر هفتاد مقاله فارسی در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری  و مجموعه های مشابه آن  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.