بررسی داده های دانشجویی با استفاده از روش های داده کاوی

بررسی داده های دانشجویی با استفاده از روش های داده کاوی


  • 781 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 


در این تحقیق جنبه های مختلف داده کاوی آموزشی مورد بررسی قرار گرفتند. همچنین عمل خوشه بندی روی بانک اطلاعاتی دانشجویان جهت پیش بینی تقسیم دانشجویان بر اساس بانک اطلاعاتی قبلی مورد استفاده قرار می گیرد. رویکردهای زیادی برای خوشه بندی داده ها استفاده میشوند، که در اینجا با استخراج اطلاعات و دانش نهفته در این مجموعه داده راهکارهای مناسبی را برای هر یک از موارد در جهت رفع مشکلات فعلی و افزایش بازدهی دانشجویان و همچنین پیش بینی مشکلات احتمالی آینده و جلوگیری از وقوع آنها معرفی کردیم.
اطلاعاتی نظیر حضور در کلاس، آزمون کلاسی، سمینار و نمرات تکالیف از بانک اطلاعاتی قبلی دانشجویان و اساتید جهت بهبود تقسیم دانشجویان کمک خواهد کرد. این تحقیق جهت شناخت آن دسته از دانشجویانی که توجه ویژه نیاز دارند تا نرخ شکستشان کاهش یابد و دادن فعالیت های مناسب برای آزمون پایان ترم بعدی نیز کار می کند.

 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.