بررسی عوامل افزایش مهارت یادگیری در دانش آموزان و دانشجویان با استفاده از قوانین انجمنی

بررسی عوامل افزایش مهارت یادگیری در دانش آموزان و دانشجویان با استفاده از قوانین انجمنی


  • 490 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این پژوهش، به بررسی راههای افزایش مهارت یادگیری دانش آموزان و دانشجویان، با استفاده از دسته بندی و قوانین انجمنی پرداخته شده است. جهت حل مسئله از الگوریتم دسته بندی C4.5 استفاده شد. در مقاله پایه از ID3 استفاده شده بود که دارای دقت و سرعت پایین تری بوده است. برای ارزیابی از مجموعه داده های دانش آموزان و دانشجویان، از پرسشنامه هایی، شامل 185و68 رکورد استفاده شده است. تعداد ویژگی های دیتاست ها، 21و36 عدد بوده که، جهت تحقيق استخراج گردید. این داده ها، شامل اطلاعاتی از دانش آموزان پسر تیزهوشان مقطع راهنمایی و نیز، دانشجویان پسر مقطع کارشناسی شهر مشهد است. الگوریتم پیشنهادی و الگوریتم پایه در، محیط Weka پیاده سازی شدند. در محیط spss مدل T Test , K2 مستقل انتخاب شدند، چون نیاز به، مقایسه میانگین دو گروه مستقل بود. این ضریب اطمینان بالای مدل را، به ما نشان میدهد. مقدار p- value در این مدل کمتر از 2.227  به دست آمده که، نشان میدهد آزمون های ما در سطح معناداری قرار گرفته است. برای به دست آوردن سرعت و اطمینان مدل، داده های دانش آموزان و دانشجویان را، مورد تجزیه و تحلیل قراردادیم. بنابراین نتایج ارزیابی نشان میدهد که روش پیشنهادی سرعت و اطمینان را برای یادگیری دانش آموزان و دانشجویان، افزایش داده است.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.