بررسی مدل های متن کاوی جهت شناسایی بازار

بررسی مدل های متن کاوی جهت شناسایی بازار


  • 531 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این پژوهش دو روش را ارائه کردیم که به منظور بررسی تاثیر اخبار مالی روی پیش بینی بازار سهام اعمال شده بودند. جریان کلی فرآیند هایی که توسط بیشتر روش ها دنبال شدند ارائه شده و مورد بحث قرار می گرفتند. همانطور که در بخش " برچسب گذاری اخبار مطرح شد، بطور کلی، در تعیین برچسب اخبار، قیمت ها در یک فاصله زمانی نزدیک به انتشار اخبار، نظارت می شوند؛ با این حال تجزيه و تحليل فنی بازار در مدت انتشار اخبار می تواند به برچسب گذاری دقیق تری منجر شود. شاخص های فنی، ابزار مفیدی برای نشان دادن وضعیت واقعی بازار هستند. استفاده از مقادیر شاخص های فنی، قبل و بعد از انتشار اخبار می تواند مفید تر از زمانی باشد که از قیمت های خالص استفاده می شود. در بیشتر روش های مورد مطالعه، یک مانع تعریف می شود که به موجب آن اگر قیمت سهام به آن مانع برخورد کند، تصمیم نهایی در مورد کلاس تخصیص یافته، اتخاذ خواهد شد. با این حال گاهی اوقات جهش های شدیدی در قیمت ها وجود
دارد که پرت هستند و قیمتها برای مرحله بعدی، با جریان واقعی خود تنظیم خواهند شد، بنابراین اختصاص کلاس فقط بر اساس قیمت خالص ممکن است مبهم باشد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.