بررسی میزان افت و پیشرفت تحصیلی در هنگام ایجاد مدارس هوشمند با استفاده از الگوریتم ژنتیک

بررسی میزان افت و پیشرفت تحصیلی در هنگام ایجاد مدارس هوشمند با استفاده از الگوریتم ژنتیک


  • 947 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

طرح مدرسه هوشمند ( Smart - Schooling ) یا مدرسه الکترونیکی ( E - Schooling) یکی از طرح های آموزش الکترونیکی با تاکید بر نظارت بیشتر بر سطح آموزش صورت گرفته و می تواند افق های روشنی را در امر آموزش ایجاد نماید ولی اجرای هر سیستمی با مشکلاتی فراهم است و در صورتی که تمام جوانب آن بررسی نگردد، ممکن است جواب قابل قبولی را نداشته باشد و باعث ایجاد مشکلاتی گردد. بنابراین قطعا اجرا و پیاده سازی هر سیستمی نیاز به فرهنگ سازی، ایجاد زیرساخت مناسب و آموزش لازم دارد تا بتواند موفق عمل کند. در این مقاله سعی بر این بوده است تا نشان داده شود که اگر امکانات و فرهنگ سازی مناسب در اجرای طرح های IT صورت نگیرد امکان اینکه نتیجه مطلوب از کار گرفته نشود، بسیار زیاد است و نشان داده شد که باعث افت تحصیلی می گردد. اگرچه مزایای زیادی هم داشته باشد ولی باید همه جنبه ها را با هم در نظر گرفت و با هم پیش برد تا نتیجه مطلوب بدست آید.

 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.