بررسی وب کاوی

بررسی وب کاوی


  • 952 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده 
وب کاوی زمینه ی مهمی از داده کاوی است که مقادیر مورد استفاده آن با استخراج دانش مورد نظر از WWW بدست می آید. داده کاوی در سه زمینه داده کاوی، متن کاوی و وب کاوی عمل کاوش را انجام می دهد. در این مقاله از راهکارهایی استفاده شده که مفهوم وب کاوی را معرفی می کنند. وب کاوی با داده نیمه ساخت یافته یا غیرساخت یافته سروکار دارد و خواستار استفاده خلاقانه از تکنیک های داده کاوی است. فرآیند وب کاوی در چهار زیر وظیفهی منبع کلکسیون داده، پیش پردازش داده، اکتشاف الگو و تحلیل الگو گروه بندی شده است. وب کاوی را می توان در سه نوع متفاوت Web Structure Mining ،Web Content Mining و Web Usage Mining دسته بندی کرد. هدف از این مقاله ارزیابی گذشته و حال وب کاوی است. همچنین خلاصه ای از روشها و تکنیک۔ های وب کاوی و کاربردهای آن ارائه شده و مروری بر توسعه پژوهش ها و برخی از نتایج مهم پژوهش های اخیر ارائه می شود.

نتیجه گیری
در این مقاله یک جمع آوری درباره پژوهش های انجام شده در زمینه وب کاوی در گذشته و حال ارائه کرده ایم. که بر پایه سه نوع وب کاوی در WWW است. همچنین فرآیند وب کاوی را در چهار زیروظیفه شرح داده شده است، داده ی وب بطورعمده نیمه ساخت یافته یا غیرساخت یافته است، که به دلیل ناهمگونی و بدون ساختار بودن داده وب، کشف خودکار اطلاعات دارای چالش های زیادی در تحقیقات است. امروزه وب کاوی ناحیه پرثمری برای پژوهش است.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

​اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.