بررسی کاربرد الگوریتم های هوشمند داده کاوی، در شناسایی و جلوگیری از انواع تقلبات بانکی

بررسی کاربرد الگوریتم های هوشمند داده کاوی، در شناسایی و جلوگیری از انواع تقلبات بانکی


  • 621 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

ابزارهای داده کاوی با استفاده از الگوریتم های خود دانش مفیدی را از داده های جمع آوری شده استخراج می کنند. از علم داده کاوی در بانکداری برای کسب مشتریان جدید، حفظ مشتریان موجود و شناسایی سود آورترین مشتریان و به عبارتی برای مدیریت ارتباط با مشتری و همچنین برای کاهش ریسک های مدیریت مثل پرداخت وام و اعطای کارت اعتباری به مشتریان استفاده کرد.
 یکی دیگر از کاربردهای داده کاوی تشخیص الگوی تقلب های مختلف در زمینه بانکداری و مؤسسات مالی واعتباری می باشد. این تقلب ها عبارتند از: پولشویی، تقلب مربوط به کارت های اعتباری . در واقع کارآمدترین روش های داده کاوی طبقه بندی و خوشه بندی می باشد . باید توجه داشت برای افزایش بهره وری از روش های داده کاوی می توان روش ها و تکنیک های داده کاوی را با هم ترکیب کرد و در بخش های مختلف بانکداری و سایر حوزه ها به کار برد.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.