بهبود دسته بندی متون فارسی با ترکیب روش دو مرحله ای انتخاب ویژگی و الگوریتم های یادگیری ماشین

بهبود دسته بندی متون فارسی با ترکیب روش دو مرحله ای انتخاب ویژگی و الگوریتم های یادگیری ماشین


  • 592 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

با گسترش اطلاعات و فراگیر شدن آنها در شبکه هایی مانند شبکه های اجتماعی، سایت ها و دیگر رسانه های ارتباطی جهت کاوش متون نیازی احساس گردید که اغلب حجم انبوه داده ها و گاها برخی از آنها تکراری و بی ارزش هستند که ممکن است که موتور های جستجو نتوانند به درستی یک متن را کاوش نمایند. حذف ویژگی های تکراری و انتخاب ویژگی های مناسب در این مقاله بیشترین اهمیت را داشته است. در این مقاله یک روش ترکیبی انتخاب ویژگی ارائه گردید که باعث کاهش زمان یادگیری الگوریتم و تسریع در امر پاسخگویی می باشد. در روش های ترکیبی همیشه زمان بیشتری را صرف یادگیری می کنند ولی با ارائه روش انتخاب ویژگی، زمان یادگیری زمان بر را کاهش داده ایم همچنین نتایج ارائه شده برای ۲۳ دسته با 95.49 ٪ بالاترین کارایی در این پژوهش و کمترین خطای دسته بندی را دارد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.