بهبود فرآیند مدیریت ارتباط با مشتری با استفاده از رویکرد مهندسی نیازمندی ها و روش داده کاوی

بهبود فرآیند مدیریت ارتباط با مشتری با استفاده از رویکرد مهندسی نیازمندی ها و روش داده کاوی


  • 557 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

اگر چه وجود میزان فوق العاده زیاد داده های ذخیره شده در فایل های پایگاه های داده و دیگر مخازن اطلاعاتی ، توسعه ی وسایلی قدرتمند برای تجزیه و تحلیل و شاید تفسیر آنها و همچنین استخراج دانشی که بتواند به تصمیم گیری مدیران کمک کند را طلب می کند ، تا حد زیادی با به کارگیری داده کاوی به نتیجه می رسد، اما برای پوشش دادن محدودیت های آن باید روش های دیگر را نیز همراه آن به کار گرفت، و در نهایت ملاحظه می شود که :
- داده کاوی یک وسیله است نه یک عصای سحر.
- داده کاوی نمی تواند داده های مورد نیاز ما را تولید کند. 
- داده کاوی نمی تواند الگوهای مهم موجود در داده ها را به طور خودکار مشخص کند. 
- حل مسائل داده کاوی نیاز به درک داده ها و معلومات در آن زمینه ی خاص دارد.
- تصمیم گیری فقط با توجه به نتیجه داده کاوی عاقلانه نیست.
- روابط پیشگویی حاصل از داده کاوی لزوما علت یک پدیده یا رفتار نیست.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.