به کارگیری ابزارهای داده کاوی جهت پیش بینی موفقیت یا عدم موفقیت دانشجویان رشته ربا تیک درفارغ التحصیلی

به کارگیری ابزارهای داده کاوی جهت پیش بینی موفقیت یا عدم موفقیت دانشجویان رشته ربا تیک درفارغ التحصیلی


  • 462 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این تحقیق سعی شده است تاثیر معیارهای متفاوت مانند تعداد دروس عمومی، پایه و اصلی و معدل دروس پایه، اصلی و عمومی را بررسی کنیم. برای پیش بینی دقیق ترعوامل تاثیرگذار در بهبود عملکرد و موفقیت دانشجویان، یا عدم موفقیت دانشجویان، شناسایی شد. و با توجه به روابط به دست آمده از این تکنیک، و بررسی شبکه وابستگی حاصل، می توان عوامل موثر در پیشرفت را کشف نمود و با شناخت این عوامل کمک زیادی به مسئولین دانشگاه ها، جهت بهبود کیفیت آموزش و هدایت دانشجویان می نماید. که در این تحقیق مشخص شد معدل ترمی، معدل دروس پایه و معدل دروس اصلی از عوامل تاثیرگذار، در معدل کل فارغ التحصیلی می باشد. 
برای پیش بینی دقیق تر، در پژوهش ها و مقاله ها می توان عوامل دیگری را در تحلیل مورد استفاده قرار داد و میزان تاثیر آن را بررسی کرد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.