بکارگيری تکنیک ها داده کاوی جهت شناسایی زود هنگام ایست قلبی و پیشگیری از آن

بکارگيری تکنیک ها داده کاوی جهت شناسایی زود هنگام ایست قلبی و پیشگیری از آن


  • 429 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این مقاله به بررسی استفاده از داده کاوی برای کمک به تشخیص صحیح بیماریها پرداختیم. قلب یکی از اعضای بسیار مهم بدن است که آسیب دیدن آن باعث مرگ شخص می شود. بیماریهای مختلفی قلب را تهدید می کنند از جمله: سکته قلبی و ایست قلبی. در حال حاضر بیشتر افراد میانسال در اقصی نقاط دنیا دچار بیماریهای مختلف قلبی-عروقی هستند و متاسفانه آمار مبتلایان به سکته قلبی در دنیا و به خصوص در ایران در حال افزایش است. بیماریهای قلبی گاها بسیار نهفته هستند و فقط در مراحل بسیار پیشرفته تشخیص داده میشوند بنابراین درمان نیازمند زمان و هزینه بسیار زیادی بوده و در بسیاری از موارد درمان اثربخش نبوده و بیمار جانش را از دست می دهد. لذا اتخاذ روشی برای کمک به پزشکان جهت تشخیص زودهنگام مبتلایان به بیماریهای قلبی-عروقی به خصوص انسداد شرائین یا پیش بینی امکان ابتلای شخص به این بیماریها به یکی از چالش های مهم در عالم داده کاوی بدل شده است. در این مقاله داده های بیماران از مرکز تحقیقات UCI جمع آوری شده است. با استفاده از اعمال الگوریتم های رده بندی شبکه های عصبی و SVM سعی در ایجاد الگویی برای تشخیص بیماران مبتلاء به بیماریهای قلبی-عروقی نمودیم. ارزیابی های ما نشان داده است که دقت الگوی ایجاد شده با اعمال SVM ، شبکه های عصبی و Set Rough بیشتر از الگوریتم های دیگر می باشد. دقت پیشگویی بیماری را با ترکیب این سه الگوریتم که دارای بیشترین دقت در پیشگویی هستند، افزایش دادیم بطوریکه دقت تشخیص بیماریهای قلبی-عروقی با استفاده از این روش بعد از ده بار تکرار به طور متوسط 89 % بوده است.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.