تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک


  • 578 بازدید
با ورود فناوریی اطلاعات به حوزه تجارت و اقتصاد بسیاری از متغیرهای بازار تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته اند. در اقتصاد دیجیتالی و عصر اطلاعات، به کارگیری فن آوری هایی مثل شبکه های رایانه ی و اینترنت، در راستای انجام فعالیت های تجاری و خصوصا خرید و فروش کالا و خدمات گسترش روز افزونی پیدا کرده است، تجارت الكترونيكي را خريد و فروش از طريق شبكة اينترنت تعريف مي كنند. در تجارت الکترونیک تنها خرید از خرده فروشی هایی نظیر آمازون مطرح نیست، بلکه تجارت الکترونیک شامل سفارش ها، انجام مناقصات کاریابی، کارمندیابی و مبادله اطلاعاتی است که با استفاده از فن آوری های اطلاعات صورت می گیرد. هدف اصلی در کسب و کار الکترونیکی ارائۀ ارزش های جدید و ایجاد زمینۀ رقابتی است که سبب کسب رضایت بیشتر مشتریان می شود . این شیوه مرزها را حذف کرده و به طور بیست و چهار ساعته به مردم تمام دنیا خدمات ارائه می دهد. اطلاع رسانی و ارایه اطلاعات یکی از اساسی ترین کاربردهای تجارت الکترونیکی است که معمولا از طریق وب سایت شرکت ها، کاربران و بنگاه های تجاری به اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات شرکت ها، دسترسی پیدا کنند . بخش استقرار تجارت الکترونيک نيازمند بستر سازي هاي مناسب اقتصادي، فني، مخابراتي، حقوقي، انساني و فرهنگي می باشد. هر سازمانی برای ورود به دنیای تجارت الکترونیکی ابتدا نیاز به برقراری ارتباط شبکه کامپیوتری خود و اینترنت دارد . تجارت الكترونيك كه ارمغان عصر اطلاعات يا هزاره سوم مي باشد، مبادلات سنتي كه عمدتًا برمبناي اسناد و مدارك كاغذي بوده است را به سوي مبادلات از طريق بهره  گيري از سيستم هاي مبتني بر اطلاعات الكترونيكي سوق داده و با از بين بردن محدوديت هاي زماني و مكاني در انجام مبادلات، دريچه اي نو در بازرگاني قرن حاضر گشوده است. در مجموع مهمترین تعریف-های تجارت الکترونیک از دیدگاه های مختلف عبارتند از:
·    از دیدگاه ارتباطات: تحویل اطلاعات، کالاها و خدمات با پرداخت توسط ابزار الکترونیک.
·    از دیدگاه فرآیند تجاری: به کارگیری تکنولوژی در جهت مکانیزه کردن مبادلات تجاری و گردش کارها.
·    از دیدگاه خدمات: کاهش هزینه ها و به طور همزمان افزایش سرعت و کیفیت تحویل خدمات.
 
تحلیل رفتار دسترسی کاربران برای ارتقا توانایی هوش کسب  و کار در وب سایت های تجارت الکترونیک، سعید اروج زاده

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه استثنائی و بی نظیر  پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.