تحلیل نمونه های متفاوت در داده کاوی

تحلیل نمونه های متفاوت در داده کاوی


  • 390 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده 
داده کاوی وسیله ای برای کشف داده ها از منابع اطلاعاتی محسوب می گردد و به بررسی نمونه های مختلف و متشابه در پایگاه داده ها می پردازد. هر نمونه با چندین ویژگی مشخص شده است به طوري که انواع مختلفی از مقادیر برای هر ویژگی وجود دارد، که می توان با تحلیلی صحیح بر روی نمونه ها به دانش مفیدی و جدیدی دست یافت.

نتیجه گیری
شناخت ویژگی ها، در تحلیل نمونه متفاوت بسیار مفید می باشد بر اساس ضابطه در نمونه های متفاوت آزمایش شده (۱۳۹، ۱۵۶ ،۶۷ - )می توان نتیجه گیری کرد، هر سه تا دارای خطاهای چاپی می باشند (داده های وارد شده با اعداد اضافی یا یک علامت « - » اضافی ). با استفاده از یک رویکرد متوالی با استفاده کردن از شیوه مشتاق، الگوریتم با انتخاب نمونه ای در هر مرحله که سبب بیشترین کاهش در واریانس کلی می گردد، نمونه به نمونه اندازه به صورت متوالی کاهش می دهد.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

​اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.