تخمین بهای تمام شده كالا با تكنیكهای داده كاوی Data mining for cost estimation

تخمین بهای تمام شده كالا با تكنیكهای داده كاوی Data mining for cost estimation


  • 857 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این مقاله ضمن بررسی یكسری مفاهیم و تكنیكهای كاربردی در سیستمهای استخراج دانش از پایگاه داده ها به بررسی داده كاوی به صورت خاص جهت استخراج پروسه تولید از روی مشخصات سفارش و محاسبه قیمت تمام شده محصول بر اساس آن پرداخته شده است. بر این اساس، این سیستم میتواند در كنار یك سیستم اطلاعات تولید كه اطلاعات روزمره را ذخیره و پردازش مینماید، استفاده شده و از روی مشخصه های مؤثر در تولید، فرآیند تولید سفارش را پیشنهاد دهد و قیمت كالا را به مشتری اعلام نماید . قراردادن این سیستم در بستر web میتواند قیمت را به صورت online به مشتری اعلان نماید. جهت پیاده سازی یك نمونه از چنین سیستمی از بین ابزارهای مختلف Analysis Services ،محصول مایكروسافت كه همراه با 2000 Server SQL عرضه گردیده، استفاده شده است. در این نمونه از تكینك Clustering جهت دسته بندی مراحل و استخراج فرآیندهای ممكن تولید و از تكنیك Decision Tree برای استخراج فرآیند تولید از روی مشخصات سفارش جدید استفاده گردیده است.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.