ترکیب داده کاوی و مدیریت دانش در مدیریت ارتباط با مشتری

ترکیب داده کاوی و مدیریت دانش در مدیریت ارتباط با مشتری


  • 694 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

روزانه حجم عظیمی از داده های با ارزش در بازار، با سرعت چشم گیری در حال تولید شدن می باشند . حال به منظور مدیریت دانش موجود در این اطلاعات بازار، نیاز به ابزاری است، تا این حجم عظیم اطلاعات را تجزیه و تحلیل کند و روابط و الگوهای مفیدی را استخراج نماید . به عنوان یکی از گام های مهم فرآیند کشف دانش از پایگاه داده ها، داده کاوی، فرآیند تجزیه و تحلیل داده ها، به منظور کشف اطلاعات مفید، شناسایی الگوهای ناشناخته و روابط پنهان در داده ها می باشد . در این مقاله سعی شد تا کاربردهای داده کاوی به عنوان یکی از مراحل فرآیند کشف دانش، در مدیریت دانش بازار بررسی شوند. مدیریت دانش در حمایت از تصمیم گیری های بازاریابی به ویژه در مدیریت ارتباط با مشتریان مورد استفاده قرار میگیرد کارکرد مدیریت دانش را می توان در سیستم های بهم پیوسته در کسب و کارها اعم از: برنامه ریزی منابع شرکت (ERP) مدیریت ارتباط با مشتری (CRM ) مدیریت زنجیره تأمین ، (SCM) هوش تجاری (BI) مشاهده کرد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه استثنائی و بی نظیر هفتاد مقاله فارسی در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری  و مجموعه های مشابه آن  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.