تشخیص تقلب بیمه اتومبیل به وسیله الگوریتم ژنتیک و جستجوی پراکنده

تشخیص تقلب بیمه اتومبیل به وسیله الگوریتم ژنتیک و جستجوی پراکنده


  • 579 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

رشد تقلب، خطر بزرگی برای حیات شرکت های بیمه است؛ زیرا در صورت عدم تشخیص به موقع تقلب ، هزینه های هنگفتی از منابع شرکت های بیمه به حساب متقلبان واریز میشود که در صورت تکرار آن بیمه ها را با خطر ورشکستگی مواجه می کند. عـدم وجـود لیست یکپارچه از شاخص های تشخیص تقلب بیمه و نبود روش تشخیص تقلب بیمه اتومبیل مبتنی بر سیستم های کـامپیوتری در ایران، دو دلیل مهم است که تاکنون راه را برای متقلبان باز گذاشته است. در این مقاله هر دو زمینه تعیـین شـاخص های کـاربردی تقلب و هم ارائه سیستم تشخیص تقلب مبتنی بر کامپیوتر پوشش داده شده است. استفاده از ترکیب الگوریتم ژنتیـک و جسـتجوی پراکنده به منظور تشخیص تقلب بیمه اتومبیل برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته اسـت. بـه منظور بهبـود محـدودیت الگـوریتم ژنتیک مبنی بر تصادفی بودن جمعیت اولیه، از جستجوی پراکنده برای تولید جمعیت اولیه استفاده گردید. همچنین عملگر تقاطع نیز از الگوریتم ژنتیک با عملگر ترکیب دوباره از جستجوی پراکنده جایگزین شد. نتایج حاصل از الگوریتم پیشـنهادی برتـری قابـل ملاحظه ای نسبت به انواع روش های داده کاوی داشت. از آنجا که الگوریتم های فرا ابتکاری کمتـر در ایـن زمینـه مـورد اسـتفاده قـرار گرفته اند، استفاده از دیگر الگوریتم ها می تواند به عنوان پیشنهادی برای تحقیقات آینده مطرح گردد.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.