تشخیص نفوذ با استفاده از تکنیکهای داده کاوی بر روی مجموعه داده KDDcup”99

تشخیص نفوذ با استفاده از تکنیکهای داده کاوی بر روی مجموعه داده KDDcup”99


  • 565 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده
با رشد و گسترش روز افزون اطلاعات و سوق به سمت دیجیتالی شدن تمامی منابع چالشهایی بوجود آمدند. مهمترین مساله، امنیت و جلوگیری از نفوذ در مقابل نفوذگران و جلوگیری از سرقت و حتی سواستفاده از کامپیوترهای اشخاص بود. لذا روشهایی بسیاری وجود دارد از جمله نرم افزارهای مختلف شبکه جهت جلوگیری و همچنین اعلام گزارش به نفوذ شبکه ها موجود است. ما در این مقاله با استفاده از مجموعه داده آزمایشی و آموزش 99"KDD cup که مجموعه داده های تشخیص نفوذ می باشند به معرفی نفوذ، انواع سیستم های تشخیص نفوذ، چهار نوع حمله مهم و انواع دیگر حملات که زیر مجموعه حملات اصلی می باشند می پردازیم. همچنین چند الگوریتم کارا که در بخش داده کاوی برای DSآموثر هستند را معرفی می نماییم.


نتیجه گیری
در این مقاله به معرفی مساله نفوذ و همچنین سیستم های تشخیص نفوذ پرداخته شد. مهمترین مساله قبل از مقابله با نفوذ شناسایی نفوذ و پیشگیری از حملات می باشد. همانطور که بیان شده است، سیستم تشخیص نفوذ مبتنی بر میزبان می تواند حملات و تهدیداتی را روی سیستم های بحرانی تشخیص دهد که توسط سیستم های تشخیص نفوذ مبتنی بر شبکه قابل تشخیص نیستند. سیستم تشخیص نفوذ مبتنی بر میزبان فقط از میزبان هایی که روی آن ها مستقر است محافظت می کند و کارت واسط شبکه ی آن ها به صورت پیش فرض در حالت با قاعده ۱۵ کار می کند. لذا با توجه به داده هایی تشخیص نفوذKDD99 که بوسیله کارت و واسط شبکه با مطالعات زیاد استخراج شده اند که به عنوان استانداردی در تشخیص نفوذ در شبکه امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. گام بعدی تشخیص نفوذ، تجزیه و تحلیل و همچنین طراحی یک سیستم با سرعت و کارایی بالاتری نسبت به دیگر روش ها و مدل های طراحی شده است. در این مقاله به شرح و معرفی گام هایی از انجام یک سیستم تشخیص نفوذ مبتنی بر میزبان با الگوریتم های کاراتر داده کاوی پرداخته گردید.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

​اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.