تعیین تکنیک های داده کاوی جهت بهبود امنیت در کسب وکارتجارت الکترونیک

تعیین تکنیک های داده کاوی جهت بهبود امنیت در کسب وکارتجارت الکترونیک


  • 608 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

با گسترش استفاده روز افزون از ابزارهای داده كاوی در صنعت بورس، پیش بینی های مالی و حسابداری، تجارت الکترونیک و پزشکی لازم است. كه این ابزار در ایجاد امنیت الکترونیکی و كسب و كار شركت ها و سازمان ها نقش آفرینی می كند. داده كاوی با روش هایی چون پیش بینی، دسته بندی و خوشته بندی با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری، امضاء دیجیتال و گواهی امضاء و درخت تصمیم كه در این مقاله انجام شدند، نیازهای اطلاعاتی مد نظر كه ایجاد امنیت در كسب و كار را برطرف می سازد. استفاده از داده كاوی جهت شناسایی و ارتباط با مشتری در موارد كاربردی فراوانی مشاهده شده است كه تعدادی از آنها شامل خرده فروشی، بانکداری و صنعت مخابرات می باشند. همان طوری كه اشاره شد امروزه خطرات امنیتی رشد روز افزونی داشته و همزمان با آن روش های متفاوت ی برای مقابله با آن معرفی می شود در این مطالعه الگوریتم ها ی داده كاوی نظیر الگوریتم فازی، انواع درخت تصمیم، حملات، خو شه بندی، و غیره بررسی شده است. برآیند مطالعه نشان می دهد استفاده از رهیافت های تركیبی نظیر د سته بندی + د سته بندی موجب بهبود نتایج از نظر معیارهایی نظیر دقت كشف،سرعت كشف، هزینه كشف خواهد شد. بکارگیری مزیت های الگوریتم ها در كنار یکدیگر می تواند علت اصلی این بهبودها می باشد. حال انتخاب الگوریتم های منا سب مورد تركیب چالش اصلی بوده كه این انتخاب وابستگی شدیدی به نوع داده بکارگیری شده خواهد داشت.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.