تکنیک های داده کاوی : تکنیک دسته بندی

تکنیک های داده کاوی : تکنیک دسته بندی


  • 1,315 بازدید

داده کاوی به عنوان فرآیندی برای یافتن الگوها و ارتباطات در پایگاه داده ها به همراه استفاده از اطلاعات برای ساختن مدل های پیش بینی تعریف شده است و همچنین از آن به عنوان فرآیندی برای انتخاب، اکتشاف و ساختن مدل ها با استفاده از انبوه داده های ذخیره شده برای کشف الگوهای از پیش موجود نیز یاد می شود.

تکنیک دسته بندی متداول ترین تکنیک است و یک سری نمونه های از پیش تعیین شده را شامل می شود که برای توسعه مدل به کار می رود که بتواند انواعی از موارد ثبت شده را دسته بندی نماید. این شیوه غالباً از درخت تصمیم گیری یا الگوریتم های دسته بندی شبکه استفاده می کند، فرایند شامل یادگیری و رده بندی است. در یادگیری اطلاعات آموزشی با الگوریتم دسته بندی تحلیل می شود و اطلاعات برای برآورد دقیق قواعد به کار می رود، اگر دقت آن در حد مناسبی باشد می توان از آن برای موارد جدید استفاده نمود. الگوریتم دسته بندی کننده موارد آموزشی از نمونه های از پیش دسته بندی شده برای تعیین مجموعه ای از پارامترهای مورد نیاز برای تفکیک صحیح استفاده می کند، سپس الگوریتم این پارامترها را به مدلی به نام دسته بندی تبدیل می کند.

مروری بر تکنیک های داده کاوی  و کاربرد آن در پزشکی با استفاده از کشف الگوهای مکرر، لطفی زاده

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.