جستجوی داده ها برای تشخیص تقلب

جستجوی داده ها برای تشخیص تقلب


  • 1,480 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

برد روشهای داده کاوی بر روی نسبتهای مالی استخراج شده از صورتهای مالی شرکتها و نیز دیگر اطلاعات در دسترس، میتواند به حسابرسان در کشف تقلب کمک کند؛ به طوری که آنان میتوانند از نتایج این تحلیلها به عنوان یک علامت اولیه هشداردهنده نسبت به وقوع احتمالی تقلب صورتهای مالی استفاده کنند. کشف نشانگرهای تقلب در صورتهای مالی، اثری بااهمیت بر تعیین تقلب صورتهای مالی دارد. به رغم موفقیتهای اولیه این سیستمها و الگوریتمهای کشف ماشینیِ پیشگام در کشف صورتهای مالی متقلبانه، نرخ کشف موفقیت آمیز به شکل مستمری در طول سالهای اخیر کاهش یافته است. به علاوه، در دورانی که مرتکبان تقلب صورتهای مالی، راه هایی برای دور زدن برنامه های کشف ماشینی یافته اند، نیازی فوری برای سازوکاری وجود دارد که قادر به یادگیری و استفاده از آگاهی های عمومی هر صنعت برای تسهیل روشهای داده کاوی باشد. همچنین، انواع تقلب و الگوهای تقلب در صنایع مختلف در طول زمان تغییر کرده است. درك اینکه طرحهای تقلب چگونه متحول شده اند، مهم است. همچنین، پیش بینی جهت تغییر این تقلبها با هر وسیله ممکن و به روز نگاه داشتن روشهای ماشینی کشف تقلب، اهمیت دارد. پژوهش در این راستا، ممکن است نتایج با اهمیتی داشته باشد که برای تدوین فرایندهای تجاری قویتر و نیز سازوکارهای کشف تقلب انطباق پذیر برای مدیریت/پیشگیری/کشف خطر تقلب، سودمند باشند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.