حمایت از حریم خصوصی افراد در داده کاوی متمرکز و توزیعی

حمایت از حریم خصوصی افراد در داده کاوی متمرکز و توزیعی


  • 383 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده 
حفظ حریم خصوصی افراد در مواردی که منجر به انتشار اطلاعات افراد می شوند بسیار ضروری است از این رو در مواردی مانند داده کاری که کاملا مربوط به انتشار اطلاعات و تولید دانش از آن ها است ، در نظر گرفتن تکنیک هایی برای حفظ حریم خصوصی حیاتی است. زیرا سازمان ها و ارگان های مختلف در ارسال اطلاعات ناگزیر به ارسال اطلاعات حساس افراد خواهند بود ، این در حالی است که افراد و سازمان ها هیچ علاقه ای به افشای این اطلاعات حساس نخواهند داشت، از اینرو نیاز به تکنیک هایی برای حفظ حریم خصوصی افراد می باشد. ما در این نوشتار قصد داریم برخی از تکنیک هایی را که برای حفظ حریم خصوصی افراد در داده کاوی متمرکز و داده کاوی توزیع شده پیشنهاد شده اند بررسی و مقایسه کنیم این نوشتار همچنین برای محققانی که در زمینه حفظ حریم خصوصی در محیط های توزیعی فعالیت می کنند می تواند مفید باشد.

نتیجه گیری
تا کنون روش های زیادی برای حفظ حریم خصوصی در محیط های متمرکز ارائه گردیده ولی در محیط های توزیعی کاری بیشتر می طلبد و ما قصد داریم که یک رویکرد جدید را در زمینه حفظ حریم خصوصی در محیط های توزیعی را در آینده ارائه کنیم.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.